zapsaný spolek
Svaz potápěčů Moravy a Slezska, z.s., Horská 12, 616 00 Brno,                Sekretariát: Štefánikova 9a, 602 00 Brno, sekretariat.spms@svazpotapecu.cz
spcrspmscmas
zpět
26.2.2018

Světový pohár - Eger

Začátek seriálu závodů Světového poháru se již tradičně započal v maďarském městě Egeru ve dnech 23. až 25. února. Závodů se zúčastnilo 460 závodníků z 20 států a 80 klubů. Na prvním kole závodu soutěžily i výpravy talentovaných závodníků z českých a moravských klubů ze Zlína, Žďáru nad Sázavou, Přerova, Nového Jičína, Olomouc, Pardubic, Prahy, Liberce, Mostu, České Lípy a Tábora. Celkem sportovci z České republiky vyplavali 8 medailí, o všechny tyto medaile se postarali juniorští závodníci.

Nejvíce medailí zamířilo do Nového Jičína hned o 5 medailí se postarali dva chlapci z tohoto klubu. Jakub Kovařík se radoval hned ze dvou vítězství na tratích 50 RP a 100 PP. Na trati 50 RP Jakub Kovařík nezískal jen zlatou medaili, ale svým výkonem 0:15.25 stanovil nový juniorský rekord České republiky. Dvounásobné vítězství si připsal i Jakub Klimpar, když na tratích 100 BF a 200 BF nenašel přemožitele. Jakub Klimpar si navíc vyplaval i bronz na nejkratší trati plavané ve dvou ploutvích - 50 BF.

Bronzovou medaili si na krk pověsil i závodník z Liberce Matyáš Kubíček, který doplaval do cíle 400 PP chlapci jako třetí v čase 3:15.60. Nicméně na závodech nezískávali medaile pouze chlapci. Lucie Kolaříková z Mostu si vystoupala na stupních vítězů pro medaili nejcennější, když na trati 100 RP nenašla přemožitelku. Další cenný kov si domů odvezla i Adéla Švomová z Čochtanu Žďár za třetí místo na trati 50 PP dívky.

Velmi blízko medailového umístění doplaval Jakub Jarolím (Nový Jičín) na trati 100 RP, Marek Páral (Žďár n. S.) v nejdelším závodě na 1500 PP. Čtvrté místo obsadila i Barbora Sládečková (Olomouc) v závodě na 100 PP.

Kompletní výsledy českých reprezentantů ke stažení.

Text: Zdeněk Přivřel

Kompletní výsledky :

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1tnB_VSXBnlgOFi3_-pKPoO0JduAzu_e8lSAMoJX0YIs/edit?usp=sharing

 


FOTOGALERIE