zapsaný spolek
Svaz potápěčů Moravy a Slezska, z.s., Horská 12, 616 00 Brno,                Sekretariát: Štefánikova 9a, 602 00 Brno, sekretariat@spms.cz
spcrspmscmas
zpět
18.5.2018

Jarní ekologická akce klubu Manta Znojmo

V povědomí  potápěčské veřejnosti je aktivita potápěčského klubu Manta Znojmo  spojená  s tím,  že do sladkých i slaných  vod ukládáme lahve  sektů či vína,  jako naší netradiční vizitku.

               Letos na jaře 28.4.2018 jsme se sešli u lomu v Hostěradicích. Nad tímto lomem totiž máme patronát, proto nejsme lhostejní  jak se k této vodě chovají  někteří jeho návštěvníci.  Snažíme se dodržovat jedno z potápěčských doporučení ,  že ve vodě zanecháváme jen vydýchaný vzduch.  Tentokrát jsem si pro sestup do vody přibalili neobvyklou  výstroj – síťované pytle od cibule.

               Po rozdělení do skupin jsme se vydali  do vody a začali lovit neobvyklé úlovky  jako konzervy, plechovky od nápojů, PET lahve a jiné odpadky.  Nashromáždili jsme několik pytlů odpadků. Jejich odvezení bylo zajištěno ve spolupráci s místní samosprávou. Při této akci nám pomáhali také kolegové z Třebíčského klubu. Naším drobným činem jsme přispěli k ochraně naší oblíbené lokality.

               Na závěr jsme se všichni posilnili klobáskami, které nám přímo u lomu  šikovný člen klubu ugriloval . Tato akce proběhla pod záštitou prezidia SPMS.


FOTOGALERIE