zapsaný spolek
Svaz potápěčů Moravy a Slezska, z.s., Horská 12, 616 00 Brno,                Sekretariát: Štefánikova 9a, 602 00 Brno, sekretariat@spms.cz
spcrspmscmas
zpět
3.12.2019

Dva české rekordy mladých ploutvařů

Světové setkání mládeže v ploutvovém plavání a rychlostním potápění ozdobili Češi medailemi i rekordy.

DVA ČESKÉ REKORDY MLADÝCH PLOUTVAŘŮ

V termínu 30. listopadu – 1. prosince 2019 hostil maďarský Kecskemét 6. ročník Světového setkání mládeže v ploutvovém plavání a rychlostním potápění. Do Maďarska se sjelo celkem 248 závodníků z 39 sportovních klubů z 12 zemí.

Českou republiku reprezentovali závodníci z šesti českých a moravských klubů (SP Laguna Nový Jičín, Subaquaclub Delfín Tábor, KSP JU České Budějovice,  KSP Olomouc, Fastfins Přerov, Skorpen Přerov) a mladí čeští ploutvaři v silné mezinárodní konkurenci opět potvrdili, že patří ke světové špičce. Z individuálních závodů si domů přivezli 4 zlaté, 2 stříbrné a 5 bronzových medailí. Další dva bronzy vybojovali ve štafetách a navíc se v Maďarsku dvakrát přepisovaly české rekordní tabulky.

Nejúspěšnější závodnicí byla v české výpravě Adéla Zapletalová (Fastfins Přerov). Ta nepoznala přemožitelku na tratích 100 BF, 200 BF a 400 BF, na které časem 4:13,32 s vylepšila český rekord v kategorii D.

Český rekord ve věkové kategorii D na stejné trati (400 BF) vylepšil i její klubový kolega Antonín Piňos, kterému rekordní čas 4:11,56 s stačil na bronzovou medaili.

Nejpočetnější sbírku medailí si z Maďarska odváží Jakub Mizera (SP Laguna Nový Jičín), který si v kategorii D doplaval pro zlato na trati 400 PP, stříbrný byl v závodech 100 PP i 200 PP a bronz má ze závodu 50 PP. Ke čtyřem individuálním medailím přidal také bronz ze štafety.

Individuální cenné kovy vybojovali v Kecskemétu také Tadeáš Andrés (KSP Olomouc), který na trati 200 PP kategorie D dohmátl pro bronz, Veronika Lejsková (Skorpen Přerov), která v nejmladší kategorii E doplavala třetí na distanci 100 BF, a bronzová byla na trati 400 PP v kategorii C Klára Mazalová (Subaquaclub Delfín Tábor).

O dva bronzy rozšířily českou sbírku i štafety SP Laguna Nový Jičín. V disciplíně 4 x 100 BF doplaval třetí kvartet ve složení A. Brnický, J. Mizera, P. Chalupová a L. Gasperiková, na trati 4 x 50 PP se o bronz postarali R. Novotný, M. Raitr, A. Koblovská a L. Gasperiková.

Kompletní výsledky z 6. ročníků Světového setkání mládeže naleznete zde, přehled výsledků českých závodníků je k dispozici zde.

Foto: archiv účastníků


FOTOGALERIE