Svaz potápěčů Moravy a Slezska, z.s., Horská 12, 616 00 Brno,                Sekretariát: Štefánikova 9a, 602 00 Brno, sekretariat@spms.cz
spcrspmscmas
zpět
27.2.2019

1.kolo světového poháru v Egeru

O víkendu se konalo 1.kolo světového poháru v Egeru za účasti 700 sportovců z 70 sportovních klubů 17 zemí celého světa.

Češi posbírali celkem 9 medaili, tři zlaté, jednu stříbrnou a pět bronzových.

Filip Látal z KSP Olomouc získal na trati 200PP zlatou medaili a vytvořil nový juniorský rekord  1:26.04s.

Matyáš Kubíček z klubu Aquaklub Liberec ve všech svých startech stál na stupních vítězů, kdy na 800PP vybojoval zlatou, na 200PP stříbrnou a na 400PP bronzovou medaili.

Další závodníkem, který si odváží tři medaile je Jakub Klimpar z SP Laguny Nový Jičín.

Na trati 100Bifi nepoznal přemožitele a na 50Bifi vyplaval druhé a v disciplíně 200Bifi třetí místo.

Dalšími medailisty byli Adéla Švomová z Čochtanlub Žďár nad Sázavou, která osobním rekordem 41.02s si vybojovala bronzovou medaili  a Josef Cimburek z KP Pardubice  v disciplíně 400RP také získal bronz.

Druhé kolo světového poháru nás čeká za měsíc v italském Lignanu.