Svaz potápěčů Moravy a Slezska, z.s., Horská 12, 616 00 Brno,                Sekretariát: Štefánikova 9a, 602 00 Brno, sekretariat@spms.cz
spcrspmscmas
zpět
13.2.2018

Žďárský gumák 2018

Ve dnech 10. a 11. února proběhl druhý ročník nového otevřeného mezinárodního závodu Žďárský gumák 2018. 140 závodníků ze 14 klubů České a Slovenské republiky si změřili své síly v disciplínách  Bi-Fins a rychlostním potápění PP.

I v letošním roce si plavci  vybrali v příslušných kategoriích čtyři disciplíny do vyhodnocení čtyřboje z pěti disciplín: 50 BF, 100 BF, 200 BF, 50 PP a 100 PP. Mimo čtyřboj mohli startovat plavci i ve smíšené štafetě 4x50 BF napříč kategoriemi.

Nejrychlejším mužem  na trati 400 BF „O Žďárský gumák“ „ se letos stal domácí závodník klubu Čochtan Žďár nad Sázavou David Musil a ženou Adéla Kneifelová z Nemo Zlín , kteří získali věcnou odměnu – ploutve Najade Speed . Oba dva se stali zároveň i vítězi čtyřboje v kategorii A.

V dalších kategoriích se vítězi stali:

Skupina B – hoši Landsinger Lukáš (Pulec Praha)

dívky Švomová Adéla (Čochtan Žďár)

Skupina C – hoši Janásek Jan  (Nemo Zlín)

dívky Padalíková Kateřina (Přerov FastFins)

Skupina D – hoši Bursa Kryštof (Nemo Zlín)

dívky Mazalová Klára (Tábor)

Skupina E – hoši Vasilij Ploc (Pulec Praha)

dívky Vestfálová Jana (Liberec)

Smíšenou štafetu na 4x50 BF nejlépe poskládaly týmy Uhlomost Most spolu s KSP Olomouc. Štafeta vyhrála ve složení

DÉREROVÁ Karolína (Most), STRAKOŠ Michal 2000 (Olomouc), UHLÍŘOVÁ Daniela 2001 (Most) a ULLÍK Tomáš (Most) v čase 1,28:97s

Ve stejném termínu proběhlo ve Žďáru nad Sázavou také školení rozhodčích II. A III. Třídy, kterého se zúčastnilo 26 rozhodčích. Rozhodcovský tým GUMÁKU obdržel tuto posilu a chod závodu byl zajištěn kvalifikovanými rozhodčími. Za bezchybný chod závodu vděčíme také elektronické časomíře.

Text: Helena Janásková, Zdeněk Přivřel