Svaz potápěčů Moravy a Slezska, z.s., Horská 12, 616 00 Brno,                Sekretariát: Štefánikova 9a, 602 00 Brno, sekretariat@spms.cz
spcrspmscmas
zpět
27.11.2017

Žďárští ploutvaři mají třetí nejlepší mládež v republice

O víkendu 18. a 19. listopadu 2017 se šest nejlepších týmů České republiky sjelo do Liberce, aby zde rozhodly o vítězi Ligy mládeže v ploutvovém plavání za rok 2017. Tohoto prestižního vyvrcholení celoroční klubové soutěže mládeže do 15 let se zúčastňují tři nejlepší kluby z Čech a tři nejlepší kluby z Moravy a Slezska. Účast v závodě si vybojovali i ploutvoví plavci ze žďárského Čochtanklubu. Soupeřem jim byly kluby Laguna Nový Jičín, KSP Olomouc, Aqua klub Liberec a pražské týmy Modrá Hvězda a KMP Pulec.

Za každý tým závodilo maximálně 16 chlapců a dívek ve třech věkových kategoriích a každý z nich odplaval za víkend 4 – 5 závodů. V nejmladší kategorii E (11 let a mladší) se nejvíce dařilo Veronice Přibylové, která ovládla všechny své disciplíny a z Liberce si dovezla čtyři první místa. Veronika navíc získala i pohár pro nejlepší závodnici své kategorie. Mezi chlapci dosáhl na nejlepší výsledky Jan Starý, který obsadil jedno druhé místo a několik pozic pod stupínky vítězů. Štafeta kategorie E ve složení Přibylová, Krejčíková, Piechula a Starý vybojovala 2. místo.

Oporou kategorie D (12 a 13 let) byl Ondřej Hrdina, který vybojoval jedno druhé a dvě 3. místa. Velice slušné výkony podali i ostatní závodníci, kteří obsazovali pozice okolo 10. místa.

Mezi nejstaršími závodníky (kategorie C) si nejlépe vedla Adéla Švomová, která si doplavala pro jednu zlatou a čtyři stříbrné pozice. V chlapcích ji s jedním druhým a čtyřmi třetími místy skvěle doplnil Matěj Novák. Pro první místo si dojela i štafeta ve složení Švomová, Zedník, Hrašková, Novák a získala tak cenné body pro svůj klub.

V celkovém pořadí týmů ve Finále ligy mládeže zvítězil tým Nového Jičína, druhé místo vybojovalo družstvo Liberce, těsně následováno žďárskými ploutvaři. Čtvrté místo putovalo do Olomouce, páté a šesté do Prahy. Pro žďárský Čochtanklub je to historicky nejlepší umístění ve Finále ligy mládeže. Doposud nejlepším výsledkem bylo čtvrté místo z roku 2002.