Svaz potápěčů Moravy a Slezska, z.s., Horská 12, 616 00 Brno,                Sekretariát: Štefánikova 9a, 602 00 Brno, sekretariat@spms.cz
zpět
6.11.2017

Nemo trophy 2017

NEMO TROPHY 2017 – ZLÍN HOSTIL MISTRY SVĚTA V PLOUTVOVÉM PLAVÁNÍ

O víkendu 4. - 5. listopadu proběhl na zlínském 50-ti metrovém bazénu tradiční mezinárodní závod v ploutvovém plavání (PP) a rychlostním potápění (RP) NEMO TROPHY 2017.

Akce se konala v Městských lázních Zlín a byla podpořena Fondem mládeže a tělovýchovy města Zlína a Zlínského kraje.

Více než stovka sportovců z 15 klubů a čtyř zemí vytvořila silnou konkureční atmosféru, obzvláště když startoval současný mistr světa a držitel několika světových rekordů Ádám Bukor z Maďarska, který předvedl nejlepší výkon závodu dle bodovaných tabulek v disciplíně 800PP.    Dále je třeba vyzdvihnout výkony mistra světa a medailisty letošních Světových her Jakuba Jarolíma , který získal prvenství v disciplínách 100RP,200RP a 400RP (plavání s lahví pod vodou). Ve sprintech dominoval Martin Mazač z Nového Jičína.

Mezi ženami zazářila polská závodnice Zuzana Rzepka, která ve svých sedmi startech nepoznala porážku a stala se spolu s Jakubem Kovaříkem nejlépe bodově hodnoceným juniorským závodníkem. Je potřeba také zmínit výkon finalistky Světových her Zuzany Svozilové z Olomouce, která na na tratích 800PP a1500PP neměla konkurenci a na 400PP skončila druhá.

Nejlepším klubem soutěže se stala Laguna Nový Jičín a získala NEMO Trophy - pohár věnovaný klubem NEMO Zlín.Za Lagunu Nový Jičín pohár převzala trenérka Simona Klapcová.

Nejlepší výkony za zlínský klub předvedli Daniel Polášek, který na 400PP získal zlatou medaili, dále Monika Hamšíková  vybojovala stříbrnou (100bifi) a bronzovou medaili (50bifi) a Kneifelová Adéla dvě bronzové  v disciplínách 50RP a 800PP. Nejlepším juniorem zlínského klubu je Jan Janásek, který vybojoval s velkým osobním rekordem 2.místo na trati 800PP a na 1500PP byl třetí.