Svaz potápěčů Moravy a Slezska, z.s., Horská 12, 616 00 Brno,                Sekretariát: Štefánikova 9a, 602 00 Brno, sekretariat@spms.cz

3.kolo Moravskoslezské ligy mládeže

VE ŽĎÁRU NAD SÁZAVOU POKRAČOVALA MORAVSKOSLEZSKÁ LIGA MLÁDEŽE

NOVINKY | 29 / 09 / 2020

3. kolo závodů mladých ploutvařů.

Sobota 26. září 2020, která byla součástí prodlouženého svátečního víkendu, byla soutěžním dnem pro mladé ploutvové plavce, kteří se ve Žďáru and Sázavou utkali ve 3. kole Moravskoslezské ligy mládeže. Na Vysočinu přijelo závodit 97 závodníků z šesti moravských klubů (Nautilus Břeclav, Fast Fins CZ, SP Laguna Nový Jičín, KSP Olomouc, Skorpen Přerov, NEMO Zlín a domácí Čochatnklub Žďár nad Sázavou).

Závodníci kategorie E (11 let a mladší) se představili na tratích 50 PP, 400 PP a ve štafetě 4 x 100 BF. Závodníci ve věku 12 – 13 let, tedy kategorie D, se o body utkali na tratích 200 PP, 25 RP, 200 RP a ve štafetě 4 x 100 BF. V kategorii C (14 – 15 let) pak závodníci plavali tratě 200 PP, 400 RP, 100 BF a opět štafetu 4 x 100 BF.

Mezi nejstaršími závodnicemi byly ve Žďáru nejlepší Jolana Hnáthová z KSP Olomouc, která zvítězila na trati 400 RP, druhá dohmátla na 200 PP a bramborovou 4. příčku obsadila na 100 BF, a spolu s ní Lucie Hrubá (Skorpen Přerov), která ovládla trať 200 PP, druhá byla na 100 BF a 6. místo přidala na 400 RP. Z chlapců se mezi nejlepší závodníky zařadili novojičínský Daniel Knápek, který zkompletoval celou sadu medailí, když si pro zlato doplaval na trati 400 PP, stříbrný byl na 200 PP a bronz mu patří ze závodu 100 BF, a Antonín Piňos z klubu Fast Fins CZ. Ten doplaval 11. na 100 BF a bronzový na 200 PP.

V kategorii D nenašel přemožitele Jakub Mizera (SP Laguna Nový Jičín) a odvezl si tři individuální zlaté medaile. Mezi dívkami pak zazářila olomoucká závodnice Eliška Horáková, která doplavala dvakrát první (25 RP a 200 RP) a jednou druhá (200 PP).

V nejmladší kategorii se pak velmi dařilo domácímu ploutvaři Jakubu Svobodovi, který vybojoval dvě individuální zlata, a jeho klubové kolegyni Nicol Vincenci, která brala první (50 PP) a třetí místo (400 PP).

Štafety 4 x 100 BF mix v kategorii E i D ovládli ploutvaři SP Laguna Nový Jičín, v kategorii C se radovali závodníci KSP Olomouc.

Moravskoslezskou ligu mládeže vede po třetím kole klub SP Laguna Nový Jičín před Čochtanklubem Žďár nad Sázavou a KSP Olomouc.

V sobotu 3. října  se závodníci utkají ve 4. kole, které bude hostit Přerov.