Svaz potápěčů Moravy a Slezska, z.s., Horská 12, 616 00 Brno,                Sekretariát: Štefánikova 9a, 602 00 Brno, sekretariat@spms.cz
1.11.2019

Finswimming European Junior Cup – Evropský pohár juniorů v ploutvovém plavání

Čeští závodníci se v mezinárodní konkurenci vybojovali v Polsku 24  medailí.

V sobotu a v neděli 26. – 27. října 2019 se v polských Gliwicích uskutečnily tradiční

a velmi oblíbené mezinárodní závody Finswimming European Junior Cup – Evropský pohár juniorů v ploutvovém plavání. V Polsku se představilo  244 mladých závodníků z 36 klubů Ukrajiny, Běloruska, Estonska, Litvy, Slovenska, Německa a Polska a samozřejmě České republiky.

Čeští závodníci se v mezinárodní konkurenci neztratili a vybojovali v Polsku 24  medailí.

K nejlepším závodníkům Evropy právem patří Zapletalová Adéla z přerovského klubu FastFins, která vybojovala 4 medaile ( zlatou na trati 200 Bifi, stříbrnou a zároveň nový rekord skupiny D v disciplíně 400Bifi a 100Bifi a  bronzovou medaili na trati 50Bifi. Její kolega z klubu Antonín Piňos vybojoval dvě bronzové medaile v dis. 200Bifi a 100 Bifi a na trati 400 Bifi dohmátl ve skvělém 4. nejlepším čase s novým rekordem skupiny D. Klub Fastfins Přerov se stal nejlepším z českých klubů a patří mu na těchto závodech 14 místo.

Dalším úspěšným klubem se stal team z KSP Pardubic , kterému na závodech patřilo 17. místo s 9 medailemi.  Cimburek Daniel , Pilný Tomáš a Ploc Vasilij si domů vezou shodně po třech medailích.

Daniel Cimburek vybojoval sříbro na tratích 200PP a 200Bifi a bronz na 100 Bifi. Pilný Tomáš získal stříbro v disciplíně  400PP a 100PP a bronz na 200PP a Ploc Vasilij  3x dohmátl pro bronzovou medaili na tratích  200PP, 100PP a 50Bifi.

Dalšími multimedailisty se stali Kašpar Vojtěch z klubu Aqua klub Liberec (bronz získal v disciplíně 200bifi a stříbrný kov přidal  na trati 100bifi), Veronika Králičková z klubu Čochtanklub Žďár nad Sázavou ( stříbrná medaile v disp. 200PP a bronzová medaile 400PP ) a Novotný Matěj z klubu Subaquaklub Tábor ( stříbro na trati 800PP a bronz na trati 400PP).

Po jedné medaili dosáhli Mazalová Klára (Subaquaklub Tábor - bronz na 200PP, Pogorelskij Filip (bronz 800PP pro klub Ksp Ju České Budějovice) a  z klubu KSP Olomouc získala  bronzový kov na trati 200Bifi Dastychová Sabina.