zapsaný spolek
Svaz potápěčů Moravy a Slezska, z.s., Horská 12, 616 00 Brno,                Sekretariát: Štefánikova 9a, 602 00 Brno, sekretariat.spms@svazpotapecu.cz
spcrspmscmas
zpět
12.2.2019

Žďárský gumák 2019

Ve dnech 9. a 10. února proběhl třetí ročník otevřeného závodu v BI-FINS a plavání s ploutvemi kat. A, B, C, D, E, V  ŽĎÁRSKÝ GUMÁK 2019.

181 závodníků ze 17 družstev České  republiky si změřili své síly v disciplínách  Bi-Fins a rychlostním potápění PP.

Závod je určen pro kategorie A, B, C, D, E, V. a soutěží se v disciplínách 50 BF, 100 BF, 200 BF, 50 PP, 100 PP kat.: A, B, C, D, E

400 BF „O Žďárský gumák“ kat.: A, B, C

50 BF „Staří gumáci“ kat.: V

4 x 50 BF štafety mix (2+2), bez rozdílu kategorií

Každý závodník si může zvolit a plavat maximálně 4 disciplíny do vyhodnocení čtyřboje.

Závodník má výběr z pěti disciplín: 50 BF, 100 BF, 200 BF, 50 PP a 100 PP.

Mimo čtyřboj může závodník startovat v disciplíně 400 BF a ve štafetách.

 

Nejrychlejším mužem  na trati 400 BF „O Žďárský gumák“ „ se letos stal Jakub Jarolím (1995) z SP Laguna Nový Jičín, druhé místo obsadil Musil David (1997) z domácího klubu Čochtan Žďár nad Sázavou a třetí příčku vybojoval Jan Janásek (2003) z Nemo Zlín. Na 4. místě skončil Daniel Cimburek (2002), který vytvořil nový český rekord ve věkové kategorii C.

Mezi ženami se nejrychlejší plavkyní na trati 400 BF „O Žďárský gumák“ stala domácí závodnice Adéla Švomová (ČOCHTANKLUB Žďár nad Sázavou), druhá příčka patřila Zuzaně Svozilové z KSP Olomouc a třetí místo obsadila Kateřina Padalíková z klubu FAST FINS CZ.

Již tradičním zpestřením byl vložený závod dětí 50 BIFI mix, ve kterém zvítězil Trnka Martin (2011) a Nováková Katka (2010).

Mezi veterány nejlépe zabojoval Bezchleba Petr a FORSTOVÁ Veronika.

 

Vítězi čtyřboje se stali:

Skupina A  - Jarolím Jakub (Laguna Nový Jičín) a Uhlířová Daniela (Uhlomost Most)

Skupina B – Janásek Jan(Nemo Zlín) a Padalíková Kateřina (Fast Fins Přerov )

Skupina C – Cimburek Daniel (KP Pardubice) a Veronika Vašíčková (Skorpen Přerov) 

Skupina D – Nguyen Duy Long (Pulec Praha) a Dastychová Sabina (KSP Olomouc)                      

Skupina E – Vasilij Ploc (Pulec Praha)  a Divišová Klára (KSP Olomouc)

Ve smíšených štafetách 4x50 BIFI mix (2+2)  nejlépe poskládal svůj tým domácí klub ČOCHTANKLUB Ždár n.S. 1  před FastFins + Ždár + Laguna a třetím SKORPEN Přerov.