Svaz potápěčů Moravy a Slezska, z.s., Horská 12, 616 00 Brno,                Sekretariát: Štefánikova 9a, 602 00 Brno, sekretariat@spms.cz
zpět
7.12.2017

V Přerově naděloval Mikuláš

V Přerově naděloval Mikuláš

V sobotu 2.12. se v Přerově uskutečnil již tradiční závod – Mikulášský pohár. V letošním 3. ročníku se utkalo 282 závodníků z Česka, Slovenska i Polska. Z Moravských klubů diváci mohli vidět Nautilus Břeclav, SP Laguna Nový Jičín, KSP Olomouc, domácí Skorpen Přerov Nemo Zlín a Čochtanklub Žďár nad Sázavou.

Závodníci se mohli utkat v disciplínách 50,100 a 200m Bifins , 50, 100 a 200 m PP a 50 RP. Avšak pouze závodníci kteří soupeřili na tratích 50 PP, 100 BF a 200 PP byli vyhlášeni v trojboji „ O Pohár primátora města Přerova“. Nejúspěšnějším plavcem, který získal pohár, se stal David Musil z Čochtanu Žďár. Druhé místo patří Martinu Děckému (KSP Olomouc) a třetím nejlepším plavcem se stal Marek Páral (Čochtanklub Žďár).

I přestože byly závody určeny především pro naše nejmladší, mohli diváci na závodech spatřit kvalitní závodníky. Na tratích 50 RP a 200 PP se představil Jakub Jarolím, v závodech na 50 PP a 100 PP mohli diváci vidět také Kláru Křepelkovou. Na poslední individuální trati, 100 BF, zabojovala Barbora Sládečková, která na těchto závodech figurovala hlavně jako trenér nejmladší skupiny KSP Olomouc.

V závěru zabojovaly štafety 4 x 50 BF v kategoriích E a E0 a pro naše nejmladší závodníky velké překvapení – vyhlášení výsledků se neslo v netradiční formě, když medaile předával Anděl, Čert a Mikuláš.

Text: Zdeněk Přivřel