zapsaný spolek
Svaz potápěčů Moravy a Slezska, z.s., Horská 12, 616 00 Brno,                Sekretariát: Štefánikova 9a, 602 00 Brno, sekretariat.spms@svazpotapecu.cz
spcrspmscmas
zpět
26.1.2020

1. kolo Moravskoslezské ligy mládeže v plavání s ploutvemi

Vítězem 1. kola Moravskoslezské ligy mládeže v plavání s ploutvemi a v rychlostním potápění se stalo družstvo Čochtanklub Ždár nad Sázavou.

1. kolo proběhlo v sobotu 25.1.2020 v zlínském bazéně. Závodů se zúčastnilo 111 závodníků ze sedmi moravských klubů Nautilus Břeclav, Fast Fins CZ, SP Laguna Nový Jičín,KSP Olomouc, Skorpen Přerov CZE, Nemo Zlín, Čochtanklub Žďár n.S. a soutěžilo se v následujících disciplínách:

• E – 100 PP, 50 BF, 200 BF 4 x 50 BF

• D – 50 PP, 100 PP, 200 BF, 4 x 50 BF

• C – 50 PP, 400 PP, 200 BF, 4 x 50 BF

V kategorii E mezi hochy zůstal neporažený Svoboda Jakub z klubu Čochtanklub Ždár nad Sázavou, který zvítězil ve všech třech disciplínách včetně štafety mix, Haviger Alex z KSP Olomouc získal ve třech startech tři medaile (stříbro na trati 50PP a 400PP a bronz na 200BIFI) a Chalupa Tadeáš ve dvou startech dvě medaile (stříbro 100PP a ve štafetě  a bronz 200BIFI). Nejúspěšnější dívkami se staly Hrabovská Sandra z SP Laguna Nový Jičín ( zlatá medaile 100PP a stříbrná na 50BIFI, 200 BIFI a štafetu), Doležalová Karolína z Čochtanklub Žďár nad Sázavou ( zlatá 200BIFI a štafetu , 3. místo 50BIFI a 4. 100PP)

I kategorie D má svého neporazitelného závodníka Raitra Matyáše z klubu KP Laguna Nový Jičín (3 zlaté v individuálních startech a také ve štafetě), dalším závodníkem je Štyl Alan z Čochtanklubu Žďár nad Sázavou, který se vždy umístil na stupni vítězů ( stříbro 50PP a bronz 200BIFI, 100PP a štafeta 4x50BIFI) Do třetice nejúspěšnějším závodníkem kategorie D se stal Lukáš Mlýnek z Nemo Zlín(stříbro 50PP, bronz 200BIFI a 5.místo na trati 100PP)   V kategorii D dívky se nejlépe vedlo těmto třem mladým závodnicím: Horáková Eliška z KSP Olomouc ( dvě zlaté 50PP, 200BIFI a bronz 100PP a stříbro ve štafetě) , Chalupová Patricie z KP Laguna Nový Jičín (zlatá 100PP a štafeta a stříbrná 50PP,200BIFI) a Fabíková Zuzana také klubu KP Laguna Nový Jičín ( zlatá ze štafety, stříbro 100PP, bronz 50PP a 8. místo 200BIFI)

V nejstarší kategorii C nejrychlejším závodníkem se stal Tadáš Andrés z klubu KSP Olomouc (dvě zlaté 50PP a 400PP, stříbrná medaile 200BIFI a bronzová ze štafety mix),  druhým Daniel Knápek z KP Laguny Nový Jičín ( zlatá medaile 200BIFI a stříbro 50PP a 400PP) a třetím Šindler Vojtěch ze Skorpen Přerov (bronzová příčka 200BIFI a 400PP a 4 místo 50PP). Nejúspěšnější dívkou kategorie C se stala Lucie Hrubá z klubu Skorpen Přerov ( zlatá 200BIFI a štafeta mix, stříbro 50PP a 400PP), druhou její klubová kolegyně Veronika Vašíčková ( zlatá štafeta a 50PP, bronzová medaile 200BIFIa 400PP). Další závodnicí je z pořadatelského klubu Nemo Zlín Kristýna Vlčková (zlatá 400PP, stříbrná 200BIFI a 5.místo 50PP)

Ve štafetě 4x50 BIFI mix C zvítězilo družstvo Skorpen Přerov ve složení Hrubá Lucie, Šindler Vojtěch, Krumpholzová Justýna a Vašíčková Veronika, další štafetu 4x50 BIFI mix D ovládl tým Chalupová Patricie, Fabíková Zuzana, Chovanec Adolf a Raitr Matyáš z klubu SP Laguny Nový Jičín a v nejmladší štafetě kategorie E se podařilo nejrychleji doplavat družstvu Čochtanklub Žďár nad Sázavou ve složení Doležalová Karolína, Kakačová Kristýna, Vincenci Nicola a Svoboda Jakub.

Po prvním kole vede  Čochtanklub Žďár nad Sázavou před SP Laguna Nový Jičín a KSP Olomouc.

Všechny výsledky naleznete na https://www.ploutve.info/

Druhé kolo Moravskoslezské ligy mládeže pokračuje v Novém Jičíně 15.2.2020

 

foto Martin Hrubý fb Nemo Zlín 


FOTOGALERIE