Svaz potápěčů Moravy a Slezska, z.s., Horská 12, 616 00 Brno,                Sekretariát: Štefánikova 9a, 602 00 Brno, sekretariat@spms.cz
spcrspmscmas
zpět
18.12.2018

Středoevropský pohár v ploutvovém plavání

Vítězem Středoevropského poháru se stal polský klub KS Nautilus Jastrzebie – Zdrój

V sobotu 15.12.2018 se konal již 23. ročník Finále Středoevropského poháru mládeže v ploutvovém plavání v Novém Jičíně, o který bojuje 7 klubů z Polska, Slovenska a Česka. (KS Nautilus Jastrzebie – Zdrój, UKS AURUS Ursynow Warszawa, FAST FINS CZ, SP LAGUNA Nový Jičín, Skorpeň Přerov, Vodný svet Zvolena a Nemo Zlín.
145 závodníků bojovalo ve třech disciplínách 50BF,100PP, 50PP pro věkovou kategorii E0 a pro ostatní E,D,C a A 50BF,100PP,200PP.

Vítězi trojboje se stali ve věkové kategorii B+A hoši Jarolím Jakub (zaplaval nejlepší mužský výkon na 25m bazéně v disciplínách 50bf a 200PP), druhý Klimpar Jakub, oba z Laguny Nový Jičín a třetím Vašíček René ze Skorpeň Přerov. Věkovou kategorii B+A dívky vyhrála Svobodová Barbora před Durajovou Karolínou a Chovancovou Johankou (všechny z Laguny NJ).

Hoši C – první místo a druhé místo vybojovali závodníci Majda Lukasz a Giba Filip z KS Nautilus Jastrzebie – Zdrój a třetí příčku obsadil Jan Janásek z Nemo Zlín. V kategorii dívky C získala první příčku Padalíková Kateřina z FastFins Přerov, druhou Vránová Klára (Skorpeň Přerov) a třetí Wiktoria Oszkiel z klubu KS Nautilus Jastrzebie – Zdrój.

Hoši D – nejlepšími závodníky se stali hoši z KS Nautilus Jastrzebie – Zdrój Pelaczyk Jakub, Miškowiec Igor a Szajter Jakub, mezi dívkami D se stala nejlepší Vašíčková Veronika ze Skorpeň Přerov před Zapletalovou Adélou z Fast Fins Přerov a Hrubou Lucii rovněž Skorpeň Přerov.

Všechny medailové příčky věkové kategorii E – vyhráli závodníci z Laguny Nový Jičín v pořadí Mizera Jakub, Novotný René a Raitr Matyáš a u dívek Chalupová Patricie, Gašperiková Lucie a Fabiková Zuzana.

U poslední nejmladší věkové kategorie E0 – u chlapců zvítězil Varga Jozef z UKS AURUS Ursynow Warszawa, druhým se stal Bukowski Andrzej z KS Nautilus Jastrzebie – Zdrój a třetí příčku obsadil Chalupa Tadeáš z Laguny Nový Jičín, nejlepšími závodnicemi E0 jsou Tillová Nicol ze Skorpeň Přerov před Činčalovou Nelou z Laguny a Nevrlovou Lourou ze Skorpeň Přerov.

Po trojboji následovalo vyhlášení nejlepších závodníků a klubů za celý rok 2018. Nejlepší klubem se stal KS Nautilus Jastrzebie – Zdrój (6477b.), na druhém místě skončil  SP LAGUNA Nový Jičín (5904b.) a třetím  Vodný svet Zvolena (5079b.)

Nejlepšími závodníky se stali ve skupině D – Zapletalová Adéla Fast Fins Přerov (8409b), Danková Adéla Vodní svět Zvolena (7408b.) a Kiliszevska Sonia KS Nautilus Jastrzebie – Zdrój (7349b.) , nejlepším ploutvařem skupiny D se stal Pelaczyk Jakub KS Nautilus Jastrzebie – Zdrój (7854b.) na dalších medailový příčkách skončili jeho kolega Szajter Jakub(7100b.)  a Matej Nicolas z Vodního sveta Zvolen (6100b).

Skupinu C hoši ovládl Jan Janásek Nemo Zlín (7486b.), Giba Filip KS Nautilus Jastrzebie (7243b.) a Matej Dominik Vodní svet Zvolena (7171b.) A mezi dívkami největšího bodového ohodnocení získala Padalíková Kateřina Fast Fins Přerov (8314b) před Pacyna Emilia (7351b.) a Oszkiel Wiktoria (7266b.), obě z KS Nautilus Jastrzebie.