Svaz potápěčů Moravy a Slezska, z.s., Horská 12, 616 00 Brno,                Sekretariát: Štefánikova 9a, 602 00 Brno, sekretariat@spms.cz
spcrspmscmas
zpět
1.1.2018

Vánoční kilometr 2017 Břeclav

43. ročník závodů VÁNOČNÍ KILOMETR 2017 uspořádal z pověření Svazu potápěčů Moravy a Slezska břeclavský Klub sportovního potápění NAUTILUS na řece Dyji v Břeclavi v úterý 26. prosince 2017 - na Štěpána.

Do areálu Slováckého veslařského klubu Břeclav Nad Splavem se na tradiční podívanou na otužilce a ploutvové plavce přišlo podívat odhadem 2.000 diváků, velký zájem byl i ze strany sdělovacích prostředků - regionální sdělovací prostředky, ale i MF Dnes, Právo, Blesk, Česká televize, ČTK atd.

Na přislíbenou účast starosty Města Břeclav, jež závody spolu se SPMS finančně podpořilo, čekali pořadatelé marně, zastoupili jej aspoň 2 místostarostové, přihlížel i prezident SPMS Ing. Ivan Kratochvíl, viceprezident SPMS Vilém Liška, expředseda Sportovní komise SPČR Josef Nekl a předseda Propagační komise SPMS Libor Herman (autor fotoreportáže).

V závodech zimních plavců a otužilců na 100, 250, 500 a 1.000 metrů se zúčastnilo celkem 33 závodníků, v hlavním závodě na 1.000 metrů ploutvového plavání startovalo celkem 19 závodníků. V soutěži jednotlivců vyhrál opět Miroslav Nezhyba ze Skorpenu Přerov před Lukášem Kozubíkem z Freediving Teamu ze Zlína, v soutěži družstev získal Putovní pohár Skorpen Přerov, 2. místo obadili závodníci OSP Hodonín a na třetí příčce se umístil tým UH-Divers z Uherského Hradiště.

Pořadatelé děkují Svazu potápěčů Moravy a Slezska, Městu Břeclav, Slováckému veslařskému klubu Břeclav a Lodní dopravě Břeclav za významnou pomoc při zajištění populárního závodu.