Svaz potápěčů Moravy a Slezska, z.s., Horská 12, 616 00 Brno,                Sekretariát: Štefánikova 9a, 602 00 Brno, sekretariat@spms.cz
zpět
23.2.2017

Článek ze závodu " Žďárský Gumák "

Žďárský Gumák

ČOCHTANKLUB Žďár nad Sázavou si pro letošní sezónu přichystal nový závod pro milovníky krátkých ploutví.

O víkendu 11. – 12. února se na 25 m bazéně ve Žďáru nad Sázavou uskutečnil první ročník závodu s názvem „Žďárský GUMÁK“.  Jak už název napovídá, všechny disciplíny museli závodníci odplavat v tzv. „gumách“ (bifins). Mimo klasických tratí (50 BF, 100 BF, 200 BF) měla na závodech premiéru i trať 400 BF, která je od letošního roku zařazena na MS. Další netradiční tratě byly 25 BF a 25 RP plavané v ploutvích.

Závodů se celkem zúčastnilo 80 závodníků ze 7 klubů z celé České republiky.

Jedinou individuálně vyhlášenou tratí byl závod na 400 m BF „ O Žďárský gumák“. Vítězové v této soutěži si domů odnesli věcnou cenu – ploutve Najade Speed. Mezi muži se bedně umístili David Musil (Žďár, 3:40.22), Michal Strakoš (Olomouc, 3:58.51) a Tomáš Ullík (Most, 4:00.03). Mezi ženami po velmi těsném finiši zvítězila Monika Hamšíková (Zlín, 4:18.59), za níž o pouhých 6 setin vteřiny později dohmátla Kristýna Pončáková (Pulec Praha, 04:18.65) a třetí místo obsadily dvě závodnice se shodným časem 4:23.08; Adéla Kutílková (Pulec Praha) a Petra Polišenská (Zlín).

Ostatní individuálně plavané disciplíny byly vyhlášeny druhý den v tzv. čtyřboji. Kompletní výsledky včetně pořadí čtyřboje v příloze.

V závodu štafet na 4x50 BF zvítězilo družstvo UHLOMOST Most (1:32.78) ve složení Sedlár D., Uhlířová D., Srbová D., Ullík T. Stříbrnou medaili (1:33.21) vybojovali plavci z ČOCHTANKLUBU Žďár n. S. ve složení Dlouhý F., Přibylová V. Švomová A., Musil D. Třetí tým NEMO Zlín ve složení Polišenská P., Batík T., Polášek D., Hamšíková M. doplaval v čase 1:33.50.